فهرست ها

به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم (ص)؛

نشست جمع خوانی کتاب «مهربان ترین پیامبر» در کتابخانه عمومی شهدای اروند آبادان برگزار شد

 

نشست جمع خوانی کتاب «مهربان ترین پیامبر» در کتابخانه عمومی شهدای اروند آبادان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، نشست جمع خوانی کتاب «مهربان ترین پیامبر» نوشته غلامرضا حیدری ابهری به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم (ص) در کتابخانه عمومی شهدای اروند آبادان برگزار شد.

احمد ربیعی، مسئول کتابخانه عمومی شهدای اروند گفت: نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم  در تمام عمر پر برکت خویش از کودکی تا هنگامی که به ملکوت اعلی پر کشید، نمونه و مظهر عالی ترین اخلاق، رفتار و گفتار بوده است. سنت و سیره آن حضرت برای همه انسان ها و خصوصاَ مسلمانان الگویی پسندیده است و بر همه ماست، ابعاد وجودی ایشان را بشناسیم و به حضرتش اقتدا کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: در قرآن آیات بسیاری درباره اخلاق فردی، اجتماعی، خانوادگی و همچنین آداب زندگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله وجود دارد، یکی از بهترین راه های شناخت مدعیان راستین از دروغین، ویژگی های اخلاقی، آنهاست. توجه کامل رسول اکرم به قرآن کریم، سیره نورانی آن حضرت را شایسته تأسی کرده است.«لقد کان فی رسول الله اسوة حسنة» هر سیره ای به هر میزان و با هر مرتبه از مراتب قرآن هماهنگی کند و به همان اندازه قرآنی است و چون رسول خدا سیره اش را بر حقایق قرآنی تنظیم کرده است سیره آن حضرت کاملترین سیره هاست.

 

اخبار و اطلاعیه