پرتال کتابخانه شهدای اروندکنار | خوزستان

خوش آمدید


(061)-53391419

در سرزمین نخل و دریا کتابخانه عمومی شهدای اروند، همچون مرواریدی زیبا در کنار موج های خروشان اروند رود واقع است. این کتابخانه، با مساحت 500 متر مربع و 12000 کتاب در طبقه فوقانی فرهنگسرای اروند قرار دارد و محفل تجمع مردم خونگرم اروندکنار و سرای اندیشه و ارائه خدمات متنوع فرهنگی برای اقشار مختلف است.

کتابخانه

هفته بعد

در روز شنبه از ساعت 07:30 باز خواهد بود

خدمات کتابخانه


بخش نوجوان در کتابخانه عمومی شهدای اروند از سال 1392 ایجاد گردید در این بخش کتابهای متنوع و مختلف متناسب با این سن وجود دارند همچنین برای شناسایی این کتاب در بالای لیبل عطف آنها حرف ج که نشان دهنده کتب نوجوان هست قرار داده شده است

این بخش با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و دسترسی سریع کودکان وخردسالان به منابع مورد نیازشان در مساحت ۳۰ مربع تشکیل شده و دارای بیش از ۱۵۰۰ عنوان کتاب است. برای سهولت در یافتن کتاب های مورد نیاز والدین و کودکان ، کتاب ها به تفکیک موضوع و رده سنی با چسباندن برچسب رنگی مرتب شده اند.

محتوای کتاب هایی با برچسب صورتی برای کودکان قبل از دبستان،

برچسب آبی برای کلاس اول تا سوم دبستان

برچسب سبز برای چهارم تا ششم دبستان مناسب است.

کتاب های مرجع این بخش نیز با برچسب قرمز مشخص شده اند.

مجلات مناسب این گروه سنی نیز در این بخش در دسترس کودکان قرار داردند.

همچنین در طول هفته، برنامه های فرهنگی متنوعی همچون قصه گویی، شعر خوانی، برگزاری کارگاه های آموزشی، و... برای آشنایی کودکان با کتاب و کتابخوانی پیش بینی شده است.

در کتابخانه عمومی شهدای اروند دو سالن جهت مطالعه بزرگسال وجود دارد و به طور همزمان اقدام به ارائه خدمات در طول فعالیت کتابخانه می پردازند هر کدام از سالنها دارای مساحت ۱۶۰ متر مربع می باشند که مجموع مساحت آنها ۳۲۰ متر مربع است

بخش نشریات کتابخانه عمومی شهدای اروند درکنار مجموعه و با سه قفسه ایجاد شده است در این بخش علاوه بر نشریات دوره ای که نهاد کتابخانه های عمومی کشور به کتابخانه ها ارسال می کنند نیز نشریات دیگری همچون روزنامه ها نیز توسط کتابخانه خریداری و در اختیار اعضا قرار می گیرد همچنین آرشیو نشریات نیز قابل استفاده برای اعضا نیز می باشد شماره های پیشین نشریات نیز بین اعضای فعال اهدا می گردد.

امکانات بخش نشریات

وجود عناوین مختلف نشریات ارسالی از نهاد کتابخانه های عمومی کشور

روزنامه سراری

آرشیو نشریات

اهدای شماره های پیشین نشریات به اعضای فعال

امکان بهره مندی از نشریات جاری فقط در سالن مطالعه مقدور میباشد.

بخش مرجع در مساحت ۱۰ متر مربع ایجاد شده است. این بخش جهت نگهداری منابع مرجع شامل: انواع دایره المعارفها، فرهنگها، اطلسها و ... به زبان فارسی، عربی، دو زبانه و چند زبانه برای پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی فوری اعضا و مراجعین می باشد.

همچنین کتاب های مرجع فقط در محل کتابخانه قابل استفاده وبه عنوان امانت خارج از کتابخانه داده نمی شود.

این کتاب ها با برچسب قرمز و بر اساس رده بندی دهدهی در قفسه های بخش مرجع نگه داری می شوند.

خدمات مشاوره مرجع به شکل حضوری و مجازی و یا تلفنی نیز توسط کتابداران در کتابخانه صورت می گیرد.

خدمت کتابخانه سیار دریایی برای جمعیت هدف هشت هزار نفری صیادان آبادان طراحی شده است. در این خدمت نشریات و کتاب های مورد نیاز جامعه صیادی آبادان در محل لنج های صیادی تحویل آنها می گردد. که صیادان بتوانند در یک سفر دریایی که بین هشت تا دوازده روز می باشند دسترسی به کتاب و نشریات داشته باشند همچنین انواع مختلف برنامه های فرهنگی همچون نشست کتابخوان،مسابقات فرهنگی و ... برای این قشر تدارک دیده شده است.

با استفاده از این خدمت ،منبع اطلاعاتی به صورت حضوری و غیر حضوری در اختیار خدمت گیر (اعضا کتابخانه ،مراجعان یا مشتریان) قرار داده میشود . این خدمت میتواند در انواع مختلف به صورت واگذاری دائم (نسخ کتاب،مقاله ،...) ویا امانت باشد . شهروندان و اعضای محترم با استفاده از طرح ایمک میتوانند به راحتی و در اسرع وقت کتب مورد نیاز خود را درب منزل به امانت بگیرند.

اطلاعات تماس:06153391419

خدمتی دیگر از کتابخانه های عمومی جهت ارائه خدمات مشاوره اطلاعاتی و تامین مقالات و منابع دیجیتال علمی ، ملی ، بین المللی و isi از طریق پایگاه های جستجوی منابع دیجیتال ،مقالات ژورنالی لاتین ، مقالات کنفرانسی ،کتاب ها و نیز فصل های کتاب ،استانداردهای صنعتی ،پایان نامه ها ،مقالات فارسی و گزارش ها

ارائه خدمات و برقراری ارتباط اعضا با بخش مرجع مجازی از طریق اتصال و اشتراک کتابخانه به پایگاه های اطلاعاتی و منابع الکترونیکی آنلاین به صورت حضوری و غیر حضوری می باشد.

نحوه ارسال منابع از طریق دانلود فایل مورد نظر و ارسال به ایمیل درخواست کننده می باشد.

از مهمترین بخش های موجود در کتابخانه شهدای اروند کنار بخش امانت میباشد که 12000 نسخه کتاب دارد و اعضا میتوانند به این کتب دسترسی داشته باشد و از راهنمایی کتابداران بهره مند شوند برای امانت عضوی که اولین بار از کتابخانه میخواهد کتاب امانت بگیرد باید شماره همراهی که در کاربری اش ثبت شده توسط کتابدار بررسی شود و اگر صحیح بود یک کد تایید برای آن شماره پیامک میشود که عضو باید کد تایید را به کتابدار اعلام کندو گزینه تایید توسط کتابدار زده شود و اگر عضو موبایل همراه نداشت یا کودک بود شماره والدین را اعلام کرده با زدن گزینه (تاخیر در تایید شماره همراه)میتواند بدون تایید شماره همراه نسبت به امانت دادن اقدام کند (صرفا برای یک بار)که تعداد امانت مجاز برای هر عضو 5 نسخه به مدت 14 روز ، که تمدید آن به صورت حضوری یا از طریق نرم افزار سامان یا به صورت تلفنی با شماره تماس 06153391419 میباشد.

به فراخور مناسبتهای مختلف کتابشناسی گزیده مناسب با این ایام توسط کتابداران تهیه و در اختیار اعضا قرار می گیرد این دفترچه ها در بخش امانات قرار دارند. که پژوهشگران ، دانشجویان و دانش آموزان بتوانند کتابهای مذهبی ،ملی ، حوادث تاریخی و رویدادهای فرهنگی را اختیار داشته باشند.

اعضا می توانند از منزل با دسترسی به سامان یا به صورت تلفنی یا حضوری، هر تعداد بار که مایل باشند کتابی که امانت گرفته اند را تمدید نمایند. برای تمدید کتاب نیاز به مراجعه حضوری و در دست داشتن کتاب نمی باشد. لازم به ذکر است در صورتی که کتاب توسط عضو دیگری رزررو شده باشد قابل تمدید نیست.
اعضا محترم میتوانند با وارد شدن به سامانه www.samanpl.irکتاب مورد نظر را جست وجو و با استفاده از نام کاربری خود (کد ملی عضو) منبع مورد نظر را رزرو کنند .در صورتی که کتاب درامانت شخص دیگری باشد، پس از بازگشت کتاب به کتابخانه به عضو از طریق پیامک اطلاع داده می شود وعضو به مدت دوروزمهلت دارد تا کتاب رزرو شده را تحویل بگیرد.درغیر اینصورت کتاب از حالت رزرو شخص خارج می شود.
مجموع کاربران

2,022

منابع جدید در هفت روز گذشته

0

منابع کودک

1,986

تعداد کل منابع

13,932

رویدادهای کتابخانه

در حال بارگیری . . .

تازه های کتاب

آبسار شیطان

 • نویسنده: وینچنزو بیانکینی؛ترجمه ایرج انور
 • ناشر: ماهریس
 • سال نشر: 1397
 • مترجم: مترجم: انور
 • موضوع: ;بیانکینی وینچنزو -- خاطرات -- سفر ها -- ایران

رنجین کمان

 • نویسنده: غلام رضا طریقی
 • ناشر: موسسه جام جم
 • سال نشر: 1400
 • موضوع: ; Short stories, Persian -- 20th century

جنگجوی عشق

 • نویسنده: گلنن‌دویل‌ ملتن؛ترجمه‌ی سمانه پرهیزکاری
 • ناشر: انتشارات میلکان
 • سال نشر: 1395
 • مترجم: مترجم: پرهیزکاری
 • موضوع: ;ملتون گلنن دویل 1976 - م. -- طلاق

تازه های نشریه

رشد دانش آموز

رشد دانش آموز

 • ناشر: تهران
 • موضوع: ; آموزش و پرورش -- نشریات ادواری
دستپخت

دستپخت

 • ناشر: تهران
 • موضوع: ; معلومات عمومی (آشپزی)
فیلم امروز

فیلم امروز

 • ناشر: تهران
 • سال نشر: 1400 -
 • موضوع: ; سینما -- نشریات ادواری

اخبار و اطلاعیهاطلاعیه
اخبار و اطلاعیه
   

تغییرات در امانت منابع

کتابداران عزیز و مسئولان گرامی با توجه به کنترل وضعیت همه گیری کرونا، تغییرات زیر در امانت منابع از کتابخانه های عمومی اعمال شده است: دریافت کد تایید شماره همراه در اولین امانت (پس از فعالسازی ساما ... اطلاعات بیشترخبر
اخبار و اطلاعیه
   

ایستگاه نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی

احمد رضا دشت افکن رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آبادان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، گفت: ایستگاه نقاشی رضوی با شرکت جمعی از اعضای کودک و نوجوانان و ب ... اطلاعات بیشتراطلاعیه
اخبار و اطلاعیه
   

سامانه «ارتباط با کتابدار»

با هدف توسعه خدمات غیرحضوری در کتابخانه های عمومی و بهبود و ارتقاء روند ارائه خدمات مرجع مجازی، سامانه ارتباط با کتابدار در تمامی پرتال کتابخانه های عمومی متصل به سامانه مدیریت فعال شده است. ایجاد و ... اطلاعات بیشترخبر
اخبار و اطلاعیه
   

با حضور مسئول کتابخانه عمومی شهدای اروند برگزار شد؛

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان، نشست بررسی میزبانی منطقه آزاد اروند برای برگزاری آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور عباس حسین زاده، سرپرست ادار ... اطلاعات بیشتراطلاعیه
اخبار و اطلاعیه
   

دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی

پاسخ به سوالات متداول در خصوص دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی سوال: آیا دسترسی به متن کامل مقالات جستجو شده وجود دارد؟ پاسخ: بلی سوال: آیا برای جستجو و دریافت مقاله و منابع نیازمند به ثبت ... اطلاعات بیشتر